aktuality

Falling Walls Global Call 2024 hľadá inovatívne projekty

Falling-Walls-Global-Call-2024Falling Walls hľadá nominácie na cenu pre iniciatívy prepájajúce verejnosť a vedu

Vediete alebo poznáte úspešnú iniciatívu aktívne zapájajúcu verejnosť do vedy? Nominujte ju v rámci výzvy Falling Walls Global Call 2024 v kategórii Science Engagement. Nosnou témou tohto ročníka je klimatická zmena. Výzva sa uzatvára 1. mája 2024.

Falling Walls Global Call je súťažný formát, ktorý spája nadšených vedcov z rôznych oblastí a hľadá medzi nimi najinovatívnejšie a najprelomovejšie vedecké objavy roka. V kategórii Science Engage ide skôr o rúcanie pomyselnej steny medzi svetom vedy a laickou verejnosťou. Falling Walls podporuje nominácie a prihlášky z celého sveta.

Finále sa uskutoční 7. novembraBerlíne na podujatí Faling Walls Science Summit, ktoré je oslavou excelentnej vedy. Pre popularizátorov alebo zástupcov projektov občianskej vedy znamená skvelú príležitosť zviditeľniť sa na medzinárodnej scéne a spoznať inšpirujúce vedecké osobnosti z celého sveta. Zo Slovenska sa medzi finalistov prebojovala v roku 2021 veterinárna lekárka a výskumníčka správania zvierat Noema Gajdoš Kmecová s podcastom o mačkách Mačkast a v roku 2023 Samuel Kováčik s popularizačným projektom Vedátor. Skúste sa k nim pridať!

Viac informácií o výzve, aj o konferencii Falling Walls nájdete na stránke Falling Walls Global Call 2024 – Science Engagement.